Click to expand
2015 Name of the University '14Overall scoreAcademic reputation (teaching) 50%Prefe- rencje praco- dawców 20%Publications 15%H-index 15%
1 Jagiellonian University in Krakow210010096.3073.75100
2 University of Warsaw193.7583.7210010083.33
3 Adam Mickiewicz University in Poznan478.2395.3533.4251.4483.33
4 University of Wroclaw550.9844.1950.9842.0566.67
5 University of Lodz1248.5058.1420.2737.3950.00
6 Warsaw School of Social Sciences and Humanities938.0025.5831.7830.4983.33
7 University of Silesia in Katowice730.4037.2118.6310.9833.33
8 Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw624.0111.6337.9413.2650.00
9 John Paul II Catholic University of Lublin322.1616.2819.3110.8050.00
10 University of Gdansk1121.4411.6315.8926.3350.00
11 AGH University of Science and Technology1419.872.3343.5710.4250.00
12 Nicolaus Copernicus University in Torun1016.234.6523.8322.5433.33
13 University of Szczecin25+13.870.0010.5524.0550.00
14 Pedagogical University of Krakow2213.450.0022.056.0650.00
15 Andrzej Frycz Modrzewski Krakow University2113.400.0051.230.1916.67
16 Maria Skłodowska-Curie Warsaw Higher School1612.854.6528.2211.8616.67
17 University of Rzeszow1711.082.3315.898.1433.33
18 The Jan Kochanowski University in Kielce25+11.080.0012.333.9850.00
19 Kozminski University-10.100.0018.036.8233.33
20 Polish Japanese Institute of Information Technology in Warsaw139.300.0030.961.1416.67
21 Warsaw School of Economics (SGH)25+8.580.007.9410.6133.33
22 Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz237.980.008.765.6833.33
23 University of Bialystok186.020.0011.376.4416.67
24 University of Zielona Gora25+5.610.0010.554.9216.67
25 University of Humanities and Economics in Lodz245.220.0011.511.1416.67
25+ Jesuit University Ignatianum in Krakow25+-2.336.160.950.00
25+ Jan Dlugosz University in Częstochowa25+-0.0015.070.000.00
25+ National Defence University in Warsaw--0.008.200.000.00
25+ Pomeranian University in Slupsk19-0.009.730.570.00
25+ University of Lower Silesia in Wroclaw25-0.0017.670.000.00
25+ Gdansk University of Technology20-0.006.161.5216.67
25+ Koszalin University of Technology25+-0.007.940.000.00
25+ Technical University of Lodz25+-0.008.760.380.00
25+ Opole University of Technology15-0.006.021.8916.67
25+ Rzeszow University of Technology--0.0012.300.000.00
25+ Academy of Management in Lodz25+-0.0016.710.000.00
25+ Cracow University of Economics25+-0.009.736.630.00
25+ Opole University8-0.0015.074.730.00
25+ Lodz Academy of International Studies25+-0.006.980.000.00

Uwzględnione kierunki: kulturoznawstwomiędzynarodowe studia kulturoweetnologia i antropologia kulturowa orientalistykastudia wschodnieeuropeistyka – wiedza o UE i państwach europejskichstudia amerykanistycznestudia euroazjatyckie oraz kierunki pokrewne

© 2015 Perspektywy.org

Partner merytoryczny

Patroni medialni

logo PAP

dziennik gazeta prawna

tvp regionalna